Перейти до вмісту

Графік роботи соціального педагога

Безкоштовна психологічна допомога українцям

Тиждень психології

   Одним із головних завдань школи є розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та самореалізації особистості. З метою залучення до психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу, популяризації психології як науки, в Ліцеї №1 м. Немирова  з 22 по 26 квітня відбувся Тиждень психології.
    Учні ліцею взяли участь у тематичному дні «День професій», квесті «Цікава психологія». Також було використано техніки казкотерапії та арттерапії, проведено тренінги на згуртованість колективу, психологічні хвилинки та вправи на розвиток уваги. Тиждень пройшов радісно, емоційно, із зануренням у світ психології.

Психічне здоров'я дітей та його захист

16 днів проти насильства

      В українських закладах продовжується декада активізму проти насильства. Дуже хочеться, щоб діти розуміли, насильство – це ганебне явище, яке приносить негатив, страх, біль, сльози, а також породжує нове насильство…
    Тому саме під час Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” у Ліцеї №1 м. Немирова  приділяється велика увага заходам з протидії насильству та булінгу.
     З учнями початкової школи проводяться заняття ” Що я знаю про булінг?”, вправа «Безпечна поведінка з незнайомцями», інформаційні хвилинки “Чуйність і доброта – крила, на яких зростає людство” тощо.
Учні середньої ланки, із задоволенням приймають участь в іграх «КОЛО БЕЗПЕКИ»,
тренінгових заняттях присвячених темі протидії насильства, беруть участь в акціях та анкетуванні.
    Зі старшокласниками було проведено круглий стіл « Права та обов’язки в правовому суспільстві», тренінгові заняття, анкетування тощо.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

    Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

  •  25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  •  5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Нагадуємо про діяльність “гарячих ліній” за номерами:

1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді.

Година спілкування “Небезпечний молодіжний рух “ПВК Редан”

     16 березня 2023 року у Ліцеї №1 м.Немирова класними керівниками 11 класів та соціальним педагогом Мараховською В.В. були проведені години спілкування “Небезпечний молодіжний рух “ПВК Редан” . Учні детальніше ознайомились із небезпеками, які можливі за їх участі в неформальних угрупуваннях у підлітковому віці.

Тренінгове заняття

    Психологічний тимбілдинг зазвичай проходить у формі тренінгових занять. Суть таких заходів – виявлення лідера, розвиток комунікативних навичок усіх учнів і налагодження позитивної атмосфери в колективі. Сьогодні така зустріч була з 8-А класом та їх класним керівником Леся Бондарчук .
     І навіть відсутність світла нам не завадила.
     Дякуємо Культурний Дім Немирів за гостинність.

        Година спілкування “Планетою толерантності”

    Тема толерантності у МКП “СФЕРА” – мала продовження, адже про це розмовляли й із учнями 4-Г класу ліцею №1 м.Немирів ім. М.Д.Леонтовича, де соціальний педагог Вікторія Мараховська провела годину спілкування “Планетою толерантності”. Ця зустріч відбулася у рамках ряду занять-уроків, де діти взаємодіють, спілкуються, набувають нових знань та просто гарно проводять час поза стінами рідної школи.

                Тренінг «Ми – єдина згуртована команда»

     Шкільні роки – це пора не лише навчання, але й активного спілкування із друзями, однокласниками. Зле сьогодення відібрало у наших школярів повноцінну можливість цього спілкування. Тому хочеться шукати якусь хоч найменшу альтернативу цій взаємодії. І вже не вперше знаходять її педагоги ліцею №1 м.Немирів ім.М.Д.Леонтовича, проводячи у МКП “СФЕРА” тематичні заходи. І один із них пройшов днями за участю 5-А класу: працівниця психологічної служби школи Вікторія Мараховська провела тренінг «Ми – єдина згуртована команда».
     

                               Тренінг “Єдина команда”

    У МКП “СФЕРА” активно проводять свої заходи учні та педагоги ліцею №1 м.Немирів ім. М.Д.Леонтовича. Працівниця психологічної служби школи Вікторія Мараховська провела тренінг “Єдина команда” для школярів 8-Б класу.
    Пізнавально та цікаво, корисно та затишно поспілкувалися у своєму колективі гості молодіжно-культурного простору.
 

           Тренінг “Згуртування учнівського колективу”

    Шкільні роки – це пора не лише навчання, але й активного спілкування із друзями, однокласниками. Зле сьогодення відібрало у наших школярів повноцінну можливість цього спілкування. Тому хочеться шукати якусь хоч найменшу альтернативу цій взаємодії. І вже не вперше знаходять її педагоги ліцею №1 м.Немирів ім.М.Д.Леонтовича, проводячи у МКП “СФЕРА” тематичні заходи. І один із них пройшов днями за участю 5-В класу: працівниця психологічної служби школи Вікторія Мараховська провела тренінг “Згуртування учнівського колективу”.
  

Психологічна допомога та підтримка під час війни: добірка порад та рекомендацій

Що потрібно знати про торгівлю людьми в Україні та за кордоном